Katerynos istorija: po trejų metų Lietuva tapo namais

„Atvykau į Lietuvą 2022-ųjų kovą iš Ukrainos. Tuo metu net negalvojau, kad čia apsistosiu ilgam – laukiau, kada baigsis karas. Tačiau dabar, trečiais metais Vilniuje, supratau: Lietuva tapo mano naujais namais.“

Kateryna – viena iš daugelio, kuriai teko palikti savo namus dėl karo. Pradžia Lietuvoje nebuvo lengva – nepažįstama aplinka, kalba, nežinomybė. „Ieškojau draugų, palaikymo. Labai padėjo lietuvių moterų organizuoti susitikimai ir psichologinės pagalbos grupės. Jos leido man išlikti ramesnei ir stipresnei – dėl dukros.“

Šiandien Kateryna – verslininkė. Ji įkūrė drabužių parduotuvę, kurioje galima rasti tiek tradicinių vyshyvanka, tiek kasdienių rūbų – džemperių, suknelių, kostiumų ir t. t.

„Didžiausią pagalbą adaptacijoje gavau migrantų klubuose – ten buvo organizuojamos teisinės, buhalterinės konsultacijos, praktiniai seminarai. Tai padėjo suprasti, kaip veikia gyvenimas Lietuvoje. Bet svarbiausia – žmonės. Lietuviai mus šiltai priėmė, visada buvo šalia, kai reikėjo pagalbos.“

Katerynos istorija – tai priminimas, kaip svarbu yra palaikymas, bendruomenė ir žmogiškumas. Pažiūrėkime į migrantus Lietuvoje naujai – su noru suprasti, o dar labiau – su noru padėti. Tapkime rėmėjais jų integracijos kelionėje: https://riseproject.lt/remejai/

📍 RISE projektas tai Europos iniciatyva, kuri siekia plėsti ir tobulinti bendruomenės rėmimo programas Belgijoje, Italijoje ir Lietuvoje. Stiprindami vietos bendruomenių įsitraukimą, padedame pabėgėliams lengviau integruotis ir kurti naują gyvenimą. Projektą RISE finansuoja ES Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondas (2021-2027).